Długopisy reklamowe w marketingu bezpośrednim – zakup produktów

Długopisy reklamowe
Długopisy reklamowe

W marketingu bezpośrednim, polegającym na kontakcie przedstawicieli konkretnej firmy z danym klientem, wielką rolę odgrywają współcześnie gadżety reklamowe. Ich popularność w tej sferze bierze się z ich atrakcyjnego wyglądu, dzięki któremu czynią one każdą kampanię reklamową bardziej efektowną. Ponadto też wiele gadżetów charakteryzuje się innymi walorami, jak dobry smak (produkty spożywcze), specjalne funkcje (np. świecące długopisy) lub ciekawe dodatki (otwieracz do butelek w breloczku na klucze). A ponieważ marketing bezpośredni odgrywa coraz większą rolę w reklamie w ogóle, także gadżety reklamowe nabierają znaczenia. Jak konkretnie można je wykorzystać w tego rodzaju działaniach?

Na powyższe pytanie najlepiej odpowiedzieć za pomocą przykładu. Zobrazować powyższe stwierdzenia mogą np.długopisy reklamowe. Należą one zdecydowanie do najpopularniejszych gadżetów, ponieważ charakteryzują się praktycznym zastosowaniem w sytuacjach życia codziennego.

W marketingu bezpośrednim można wykorzystać długopisy reklamowe do dołączania ich do zakupionego towaru, jako forma zachęcenia klienta do nabycia konkretnego produktu. Jest to wówczas, poza samą zachętą, forma podziękowania za obdarzenie danego producenta zaufaniem. Metoda ta stosowana jest w supermarketach, hipermarketach oraz wielu mniejszych sklepach, w tym spożywczych. W przypadku produktów spożywczych stosuje się tę możliwość najczęściej.

Jest to także forma promocji. Można tak też to przedstawić klientowi: promocja polegająca na tym, że za zakup konkretnego produktu lub dwóch można dostać ciekawy przedmiot, czyli w tym wypadku długopisy reklamowe.

Jak pokazuje praktyka, metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ klienci są chętni do kupowania konkretnych produktów, jeśli tylko można za to otrzymać upominek. Dlatego też metoda ta znajduje coraz więcej zwolenników wśród firm, w tym producentów produktów spożywczych.

Oczywiście powyższa metoda to jedynie przykład zastosowania gadżetów reklamowych w marketingu bezpośrednim, można wymienić o wiele więcej takich przykładów.